Categories Menu

Opublikowany : Lis 21, 2014

Spotkanie z pielęgniarką

18 listopada nasze przedszkole odwiedziła pani pielęgniarka – Sylwia Świadek. Pani Sylwia na co dzień pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a specjalnie dla naszych przedszkolaków przygotowała pogadankę na temat zdrowego stylu życia. Przedszkolaki bardzo chętnie włączały się w rozmowy na temat zdrowego odżywiania się, właściwego wypoczynku, uprawiania sportu, a także prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i z chęcią wypowiadały się o prozdrowotnych postawach. Pani pielęgniarka opowiedziała także dzieciom o swoim zawodzie. Prezentowała specjalistyczny sprzęt, zakładała dzieciom opatrunki, pokazała także przedszkolakom prawdziwy strój chirurga. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone tym wyjątkowym spotkaniem. To było bardzo owocne spotkanie. Wiele się nauczyliśmy, a dzieci obiecały, że już nigdy nie będą się bały szczepionek!