Categories Menu

Opublikowany : paź 21, 2016

Magiczny świat fotografii organicznej

W środę 19 października w naszym przedszkolu odbył się uroczysty wernisaż wystawy prac fotografii organicznej. Przez cały ubiegły rok szkolny realizowaliśmy innowację pedagogiczną pt. „Mały przyrodnik w świecie fotografii”, w ramach której dzieci z pomocą fotografika Karola Mroziewskiego wykonywały prace techniką fotografii organicznej. Przedszkolaki uczestniczyły we wszystkich etapach tworzenia, począwszy od „sadzenia” uprawy organicznej, poprzez jej zdejmowanie, obróbkę komputerową aż po nadawanie pracom tytułów.  Dla nas wszystkich była to wspaniała podróż do magicznej krainy wyobraźni. Efekty prac dzieci przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.

Zorganizowana w naszym przedszkolu wystawa była zwieńczeniem całorocznej pracy całej naszej społeczności przedszkolnej. W tym szczególnym dla nas wydarzeniu wzięli udział znamienici goście m. in.  burmistrz Libiąża pan Jacek Latko, przewodnicząca Rady Miejskiej pani Bogumiła Latko, Radni Rady Miejskiej w Libiążu, dyrektorzy szkół oraz przedszkoli w naszej gminie, współpracujący z nami fotografik pan Karol Mroziewski, a przede wszystkim rodzice z dziećmi – autorami wspaniałych prac.

To wyjątkowe spotkanie było okazją do wygłoszenia przez pana Karola Mroziewskiego krótkiej prelekcji na temat fotografii organicznej, ale było przede wszystkim  sposobnością do podziwiania efektów pracy dzieci. Dla naszych małych twórców przygotowaliśmy na tę okoliczność niespodziankę, którą był spektakl teatralny pt. „Tygrysek i Słoniątko”.