Categories Menu

Opublikowany : gru 8, 2021

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Libiążu

23 i 25 listopada bieżącego roku grupy starszaków z naszego przedszkola odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Libiążu. Inspiracją do zorganizowania wycieczki był udział w projekcie ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” oraz zaciśnienie współpracy z instytucjami kulturalnymi naszego miasta. Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci, ponieważ w większości były w bibliotece miejskiej pierwszy raz. Panie bibliotekarki zapoznały dzieci ze sposobami korzystania z księgozbiorów. Zwróciły uwagę na rolę książki w życiu dziecka, ich wartości edukacyjne, społeczne i kulturalne. Przedszkolaki miały okazję wykazać się swoimi pomysłami wykonując zakładki do książek. Wszystkie dzieci zadeklarowały się, że przyjdą z rodzicami do biblioteki.