Categories Menu

Opublikowany : cze 11, 2013

Spotkania z tradycją

Już po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo na Jurze”. Grupa realizuje projekt, mający na celu kultywowanie zanikających, lokalnych tradycji. 22 maja dzieci z grupy V brały udział w warsztatach prowadzonych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bolęcina. Celem warsztatów było zapoznanie dzieci z różnymi technikami robienia kwiatów z bibuły. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Także w ramach projektu wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z hodowcami pszczół – państwem Danutą i Stanisławem Feluś. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat życia pszczół oraz ich znaczenia w przyrodzie. Uczestniczyły w pokazie związanym z hodowlą pszczół oraz sposobami pozyskiwania miodu. Miały także okazję spróbowania różnych rodzajów miodu. Organizowane warsztaty są dla dzieci bardzo cennym doświadczeniem. Pokazują świat tradycji, ludowego folkloru, zwyczajów, chroniąc je tym samym od zapomnienia.